অসমীয়া ৱেবছাইট

A Assamese Website For General Knowledge, Science And Technology, Assamese Literature,Culture, Job, History, Agriculture Etc in Assamese language এই ৱেবছাইটত সাধাৰণ জ্ঞান, বিজ্ঞান আৰু তথ্যপ্ৰযুক্তি, সংস্কৃতি, নিয়োগ, বুৰঞ্জী, কৃষি আদি বিষয় অন্তভুৰ্ক্ত কৰা হৈছে ৷

অনুসন্ধান কৰক

Thursday, June 4, 2020

কোনো কোডিংৰ সহায় নোলোৱাকৈ কেনেকৈ Android এপ বনাব ৷ how to create a android app without coding

কোনো কোডিংৰ সহায় নোলোৱাকৈ কেনেকৈ Android এপ বনাব ৷ how to create a android app without coding



    Android হৈছে বৰ্তমান আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় অপাৰেটিং চিষ্টেম ৷ Android App কাৰণে Android Studio আছে যদিও এই কাম মোবাইলৰ যোগে কৰিব নোৱাৰে ৷ ইয়াক কাম কম্পিউটাৰৰ পৰা হয় আৰু কিছু জটিলো হয়   ৷ কিন্তু এই লেখাৰ যোগেদি মবাইল যোগে কেনেকৈ অতি সহজেই  এটা Android এপ প্ৰস্তুত কৰিব তাৰ কিছু আভাস দিব বিছাৰিছো ৷ যদি আপোনাৰ Website আছে তাক আপুনি সহজেই  andriod এপলৈ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰিব ৷ ইয়াৰ উপৰিও সকলো ধৰণৰ ৱেবছাইট , অফলাইন লেখা , পিডিএফ ফাইল , facebook page, Group আদি Android এপলৈ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰিব৷
ইয়াক আপুনি গুগল প্লে ষ্টৰতো আপলোড কৰিব পাৰিব ৷

ইয়াত কেনেকৈ এটা বেবচাইটক কেনেকৈ এপ হিচাপে পাব পাৰি তাক তলত দেখোৱা হল ৷

(১) প্ৰথমে আপুনি ANDROID APP এই চাইত যাব লাগিব  ৷ ইয়াক Chrome  ব্ৰাউজাৰ যোগে আপেন কৰিব ৷ ইয়াত তলত দিয়া ধৰণৰ এখন পেজ অপেন হব ৷ তাত গৈ Sign in কৰি লব ৷ গুগল বা ফেচবুক একাউণ্টৰ যোগেদিও Sign in কৰিব পাৰিব ৷

(২) লগ ইন হোৱাৰ পাছত আপোৰ ব্ৰাউজাৰ চেটিংত গৈ Desktop Site কৰি লব ৷  এতিয়া ইয়াত এনেধৰণৰ এখন পেজ অপেন হব ৷

ইয়াত থকা BUSINESS আৰু INDIVIDUAL যিকোনো এটাতে যাব পাৰে ৷ ইয়াৰ পাছত Website আইকনটোৰ ওপৰত ক্লিক কৰক ৷

(৩) ইয়াৰ পাছত তলত দিয়া ধৰণৰ এখন পেজ অপেন হব ৷ ইয়াত আপোনাৰ Websiteৰ Url টো দি SAVE ত ক্লিক কৰিব লাগিব।

Save কৰাৰ পাছত এখন তলত দিয়া ধৰণৰ পেজ অপেন হব ৷ ইয়াত কিছুমান চেটিং পাব সেইবিলাক আপুনি সলনি কৰিব পাৰিব৷ ইয়াত আপুনি Blog Type, Push Notification , Colors, layout আদি সলনি কৰিব পাৰিব ৷ এইখিনি চিলেক্ট কৰি NEXTত ক্লিক কৰক ৷

(৪) Next কৰাৰ পাছত এনেধৰণৰ পেজ অপেন হব ৷
আকৌ Next কৰক


ইয়াত Custom iconত গৈ আপোনাৰ পচন্দৰ Appটোৰ আইকন দিব পাৰিব ৷




Next কৰাৰ পাছত তলত দিয়া ধৰণৰ পেজ অপেন হব ৷


ইয়াত Createত ক্লিক কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ এপ প্ৰস্তুত হৈ পৰিব  আৰু তলত দিয়া পেজত গৈ ডাউলোড কৰিব পাৰিব ৷



যদি আপোনাৰ Google Play Developer একাউণ্ট আছে তাক আপুনি  Publish ক্লিক কৰি  Google Play Storeত আপলোড কৰাৰ সুবিধা আছে ৷

2 comments:

দৈনিক আপডেট পাবলৈ আমাৰ Whatsapp Groupত জইন হব পাৰে